Tayfun Baydar – Karbosan - IT Manager

Çeşitli sektörlerde 20 yılı aşkın deneyim elde etmiş bir IT profesyoneliyim. Geçmiş iş tecrübelerim ile uyumlu olan yeni bir iş fırsatı sayesinde Origo Danışmanlık ile tanıştık. İş değişikliği düşünmediğim ve memnuniyetle çalıştığım bir dönemde olmama rağmen, kariyerim için beni daha fazla mutlu edeceğine inandığım teklifi olumlu değerlendirdim ve 1 yıldır yeni şirketimdeki yeni görevime devam ediyorum. Kariyer yolumda bana önemli bir gelişim sağlayacağını düşündüğüm bu değişiklik için beni motive eden ve cesaretlendiren, görüşmeler süresince her zaman ulaşılabilir olan, profesyonel ve samimi yaklaşımları sayesinde çok konforlu bir deneyim yaşamamı sağlayan Origo danışmanlarına teşekkür ediyorum.

Ekin Danacı – Eczacıbaşı - Revenue Growth Specialist

Origo İnsan Kaynakları ile kariyerimde değişiklik istediğim bir dönemde LinkedIn üzerinden bana ulaşmalarıyla tanıştım.

İlk günden itibaren proaktif, çevik, samimi ve profesyonel yaklaşımlarıyla bana kendimi oldukça güvende hissettirdiler. Uzman yönlendirmeleriyle kariyerimde bir sonraki adımı tanımlamam ve potansiyelimi gerçekleştirmemdeki destekleri çok değerli.

Tüm Origo ekibine uçtan uca süreç takipleri ve pozitif tutumları için çok teşekkür ederim :)

Güzide Aslı Köylü - Kordsa Global Finans Uzmanı

Origo İnsan Kaynakları, isminin “başlangıç” anlamına uygun şekilde, benim de yepyeni bir başlangıç yapmamı sağladı. İlk günden itibaren gösterdikleri yakınlık ve sıcaklık daha sonrasında titizlikle yürüttükleri takip ve firmayla adayı en iyi şekilde bir araya getirmeleri insan kaynakları alanında önemli başarılara imza atacaklarını gösteriyor. Adayın sorularına en açık şekilde yanıt vermeleri aynı zamanda adayların da yanında olduklarını gösteriyor ve güvenilirliklerini arttırıyor. Yeni ve anlamlı başlangıçlar yapmak istiyorsanız mutlaka Origo’da özgeçmişiniz bulunmalı…

Ali Kemal Düzova - Doğuş Otomotiv Yetkili Satıcılar İnsan Kaynakları Geliştirme Yetkilisi

İnsan Kaynakları kariyerim için değişiklik kararı verdiğim bir dönemde, iş yoğunluğum nedeniyle “yeni işimden” beklentilerimi henüz tanımlayamadığım ve dolayısıyla çok da aktif bir iş arayışı sürecinde olmadığım bir dönemde Origo Danışmanlık bana ulaştı ve ihtiyacım olan desteği sağladı.Bir iş arayışında olup olmadığımı sorguladıktan sonra ne tip bir görev arayışım olduğunu analiz etti ve aracı olduğu firmaya beni yönlendirdi. Bu noktada iş yoğunluğum sebebiyle ihtiyacım olan esneklikleri gösteren Origo Danışmanları, şu an çalıştığım firma yetkilileri ile görüşmemi sağladı. Origo Danışmanlık ile yaptığım ön görüşmenin başarısının sonucunda süreç kısa bir süre içerisinde her iki taraf içinde olumlu olarak sonuçlandı.Benim için önemli bir kariyer adımı olan bu süreçte verdikleri destek için  Origo Danışmanlık’a ve danışmanlarına tekrar teşekkürlerimi iletir, başarılarının devamını dilerim.

Sevil Özdemir - JCI Proje Müdürü

Origo İnsan Kaynakları, benim de kariyer hayatımda yeni bir başlangıç yapmamı sağladı. Görüşmeler ve işe alım sürecinde gösterdikleri profesyonellik, önem ve samimiyet zamanında geri bildirimlerle birleştiğinde bir insan kaynakları danışmanlık firmasının nasıl çalışması gerektiğine en güzel örneği oluşturuyor.

Sizlere de kaliteli bir insan kaynaklari danismanlik hizmeti için Origo’yu öneriyorum.

Müge Tolunay - Polin İK Müdürü

Türkiye’nin ihracat şampiyonlarından olan ve en hızlı büyüyen 100 şirketinden biri seçilen Polin Su Parkları olarak, çalışan kadromuz da her yıl ciddi oranlarda büyümekte..Büyüyen yapımıza, Satış, Pazarlama, Mühendislik, IT ve Üst Düzey Yönetici gibi pek çok kilit pozisyona aday yerleştirmede , Origo Danışmanlık önemli bir stratejik iş ortağımız oldu. Origo Danışmanlık , firmamızı çok iyi analiz ederek, kendi İnsan Kaynakları takımımızdan biri gibi bizi anlıyor , bu sayede , firma kültürüne ve pozisyon yetkinliklerine uygun adayları kısa zamanda bizlerle buluşturuyor. Sonuç odaklı ve hızlı çalışan Origo kadrosu sayesinde hem aday yerleştirme hızımız, hem doğru aday yerleştirme performansımız oldukça arttı. İşe alım ekibimizin önemli bir parçası olarak gördüğümüz Origo danışmanlık ile uzun yıllar çalışabilmeyi hedefliyoruz.

Çağatay Topçu - JCI İstanbul Teknoloji Merkezi Yöneticisi

Mart 2009 yilinda Johnson Controls International, Avrupa’da kullanılan yazılımların geliştirmelerini yapmak, projeleri yönetmek ve gereken destekleri vermek için Istanbul Teknoloji Merkezi’ni kurmaya karar verdi. Origo ekibi 9 aydan kısa surede yazılımcı, iş analisti, koordinator ve proje yoneticisi rollerinde birçok kişinin istihdamında bize destek oldu ve olmaya devam ediyor.

Origo beklentilerimizi iyi şekilde anladıktan sonra hızla istediğimiz profildeki adaylara ulaştı. Başarılı bir işe alım sürecinden sonra alınan elemanlar kısa sürede kilit sorumluluklar yüklendiler. Origo danışmanlarının adayların yetkinlikleri ve organizasyona uyumları konusunda göstermiş oldukları hassiyet sonuçunda yapıcı ve uyumlu bir takım çalışması ortamı kurabildik. Origo’ya yardımları ve professyonellikleri için teşekkür ederim. İleride yeni iş alım projelerinde de bize çok yardımcı olacaklarına inanıyorum.

Şeyda Demirci - Garanti Teknoloji İK Müdürü

Origo Danışmanlık ile birlikte çalışmaya başladığımız ilk günden bu yana sektörde deneyim ve önemli yetkinlikler gerektiren işe alım projelerini başarılı bir şekilde tamamlayarak değerli çalışanları aramıza kattık. Birlikte çalışırken uyumlu, sonuç odaklı ve ilişki yönetimi konusunda başarılı danışmanların desteğini hissetmek bizim gibi yüksek büyüme hedeflerine koşan insan kaynakları profesyonelleri için oldukça önemli. Origo’nun işbirliğine açık, yönlendirmede yetenekli ve hızla destek veren danışmanlarının, desteğe ihtiyaç duyduğumuz projelerde Origo’ya güvenle yönelmemizdeki etkisi oldukça büyük. İşe alım projelerinde danışmanlık firmalarından destek alırken oldukça seçici ilerleyen bir şirket olarak, Origo Danışmanlık ile sürdürdüğümüz bu verimli işbirliğinden oldukça keyif duyduğumuzu söyleyebilirim.

Özge Aydın - Garanti Teknoloji Proje Müdürü

Origo Danismanlik’la ilk Linked’inden bana attiklari mesaj ile tanistim. Guvenilir ve tecrubeli bir ik firmasi oldugunu anladiktan sonra bana gelen mesaja olumlu yanit donerek ise alim surecimi baslattim. Ertesi gun hemen benimle iletisime gecerek cok kisa surede bir gorusme ayarladik. Cok olumlu, sicak ama bir o kadar da profesyonel gecen mulakatim sonrasi kafamda nerdeyse tum sorulara cevap bulmustum bile; surece ve yaptiklari ise gercekten cok hakim danismanlar vardi. Gorusmelerim firma ile devam ederken iletisimimiz burada da kopmadi hatta her asamasinda bu kadar yardimci ve yanimda olmalari beni cok rahatlatmisti. Yollarimizin Origo ile kesismis olmasindan ve yeni isimden dolayi cok mutluyum. Tum bu surec icin tum ekibe ve calisanlarina tesekkur ediyorum.

Murat Arcıoğlu - Flormar Expansion Manager

Sektördeki açık pozisyonları takip ederken Origo Danışmanlık firmasının uygun bir ilanını görerek başvuru yaptım ve kısa bir süre sonra Origo danışmanlık tarafından aranarak ön görüşmeye davet edildim. Akabinde gerek Origo Danışmanlık gerekse de firma ile yaptığım görüşmeler sonucu pozisyona kabul edildim. Bu süreçler başvuru yapanlar için sıkıntılı geçmekte. Gerek iş tanımının doğru aktarılması, işe kabul edecek firmanın geri dönüşümlerinin adaya iletilmesi, karşılıklı beklentilerin buluşması konularında Origo danışmanlık yetkilileri benimle sıkı bir şekilde irtibatta kalarak tüm gelişmeleri bana hızla aktardılar. Sorunsuz ve hızlı geçen bu süreçte başta benimle ilgilenen danışmanlar ve tüm Origo Danışmanlık çalışanlara teşekkür ederim.

Özge Ceyhan - Evyap Teşvik Yöneticisi

Hafızalarımda etik değerlerini koruyarak, yapıcı ve nezaketli yaklaşım tarzları, profesyonel değerlendirme ve bakış açısına sahip, şuan severek çalıştığım işyerimle buluşmamıza vesile olan Origo’ya kendilerini tanıma ve işbirliği fırsatını bulduğum için teşekkürlerimi bildiririm.

Murat Okur - Abank Yazılım Mimarı

İşe alım sürecini yönetme konusundaki başarının ardında kişileri mutlu etme çabasının yattığına inanıyorum. Bu çaba, kişiyi yeterince tanıdıktan sonra, ona kendini geliştirebileceği, mutlu olabileceği en uygun seçenekleri sunmak ve kişinin bu seçenekleri en iyi şekilde değerlendirmesini sağlamaktadır. Tüm süreç boyunca bana sağladığınız güleryüz ve anlayış için teşekkür ederim.

Esra Türk Çekiç - Atlasjet İK Müdürü

Atlasjet olarak seçme ve yerleştirme sürecimiz kapsamında farklı pozisyon ihtiyaçlarıyla ilgili olarak farklı danışman firmalardan destek almaktayız. Bu firmalaradan biri Origo Danışmanlık. Konularında yetkin danışmanları, beklentiyi doğru anlama, doğru adaya kısa sürede ulaşma, detaylı referans kontrol çalışması ve adayın iş başı sürecine kadar takip edilen tüm işlemler konusunda son derece kaliteli bir hizmet sunuyorlar. İş birliğimizin devam edebilmesini diliyorum.

Sinem Sur - Brightstar İK Müdürü Türkiye&Orta Doğu&Afrika

Origo ile, Türkiye’de yeni başlatılacak bir hizmet ve bu alandaki projelerde çalışacak, çok farklı deneyimleri birarada bulunduran bir profili bulmak için çalıştık. Origo, öncelikle profili ve beklentiyi netleştirdi. Sürece hem sektör, hem fonksiyon olarak çok kapsamlı bir arama ile başladı. Doğru sorular sordu, organizasyonumuzu adaylara , adayları bize çok doğru anlattı. Detaylı raporlamalar yaptı; karşılıklı geribildirimlerle etkin iletişim sağladı. Bu pozisyonda çok başarılı sonuç aldık. Daha standart pozisyonlarda ise,  çok hızlı ve profile çok uygun adaylarla şirketimize değer kattı. Bilgi ve uzmanlığı, organize ve verimli çalışma ile birleştiren bir ekip. Şirketinize katacağınız yetenekler için bu ekiple işbirliği yapmanızı kesinlikle öneririm.

Serhat Şermen - Continental IT Uzmanı

Origo ile yapmış olduğum gorusme esnasında hic tedirgin olmadım aksine görüşme süresince kendime olan guvenim arttı. Çalışacağım yonetici ile ilgili çok doğru bilgilendirme yapıldı. Aynı sekilde yöneticimin de beni işe alım sürecine dahil etmesindeki en buyuk etkenin Origo tarafındaki danışmanlar olduğunu söylemesi,sadece benim icin degil yoneticim icin de dogru calısanın ben oldugunu dusunmeniz ve bu konuda ısrarcı olmanız bu işi çok doğru yönettiğinizi göstermiştir. Su an cok keyif aldıgım bir iste, saygı duydugum bir yonetici ile calısıyorum ve bundaki en onemli neden sizlerin ongorunuzdur. Bu nedenle Origo Danısmanlıga tesekkur ederim.