Sürecimiz

Seçme ve Yerleştirme Danışmanlığı

Origo Danışmanlık’ın Seçme ve Yerleştirme sürecindeki odağı; iş ortaklarının beklentilerini en iyi şekilde anladıktan sonra kaliteli ve hızlı bir süreç yöneterek en doğru çözümü sunmaktır. Bu kapsamda, danışmanlarımız sürecin en başında aranılan pozisyonun nitelikleri, pozisyonun içinde bulunduğu sektör ile ilgili detaylı araştırmalar yapmakta ve her pozisyon için oluşturulan “Pozisyon Profil Formu” ile ne aranıldığını detaylı bir şekilde tanımladıktan sonra süreci başlatmaktadırlar. Amaç, seçme ve yerleştirme sürecinin tamamında adayları hem pozisyona hem de şirket kültürüne uygunluk açısından değerlendirmek ve adayın gözünde iş ortağımızı en iyi şekilde temsil edebilmektir. Alanlarında tecrübeli danışmanlar, aranılan pozisyonlara uygun kişilerin potansiyel aday havuzları içinden bulunmalarını ve değerlendirilmelerini sağlamaktadırlar.

Origo Danışmanlık, bir yandan mükemmeliyetçi yaklaşımı ile aranılan pozisyon için en uygun adayı bulmaya çalışırken, diğer yandan süreçlerini dürüstlük ve gizlilik ilkelerine bağlı kalarak yürütmektedir.

Benzer süreçler arasında Origo Danışmanlık’ı öne çıkaran bir diğer önemli faktör ise, iş ortaklarına Oracle altyapısı ile hızlı, raporlama açısından da çok zengin bir sistem ile hizmet vermesidir. Bu altyapı sayesinde iş ortakları süreç ile ilgili sürekli geribildirim almakta; bu da sürecin etkinliği açısından çok önemli bir rol oynamaktadır.

Aklınızdaki sorulara beraber çözüm bulalım.